گروه زمین شناسی استان آذربایجان غربی

waz.zamin@chmail.ir

نظارت بر فرآیند آموزشی (نظارت بالینی)

دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۳۹۵، ۰۹:۴۷ ق.ظ

 با احترام ، به استحضار می رساند در سال تحصیلی جاری یکی از فعالیتهای مهم و مشترک دبیرخانه راهبری درس زمین شناسی و گروه های آموزشی زمین شناسی     استان ها ، شهرستان ها و مناطق سراسر کشور ، راهبری حرفه ای معلمان ونظارت بر فرآیند آموزشی (نظارت بالینی) است. لذا به منظور اجرای هماهنگ و صحیح این فعالیت توجه همکاران ارجمند را به موارد ذیل جلب می نماییم :

  1. برابر هماهنگی های انجام شده با دبیرخانه راهبری ارتقای حرفه ای معلمان (مستقر در استان زنجان) ، برای بازدید و نظارت بر فعالیت آموزشی دبیران محترم در سال تحصیلی حدید ، دو برگ فرم استاندارد تهیه شده که یکی از این فرم ها حاوی ملاک های عمومی ( برای بازدید در زمانی غیر از مشاهده تدریس) بوده و فرم دیگر شامل معیارهای تخصصی (بازدید از فرآیند تدریس دبیر) است و این دو فرم بایستی جایگزین فرم های قبلی گردند.
  2. فرم عمومی و فرم تخصصی هریک دارای 100 امتیاز بوده  و بدیهی است در طی بازدید از هر آموزشگاه  بایستی با توجه  به حضور دبیر یا محدودیت زمانی و.. فقط یکی از این دو فرم توسط عضو محترم گروه آموزشی زمین شناسی استان یا منطقه وشهرستان تکمیل گردد.
  3. ثبت دقیق مشخصات دبیر محترم ، آموزشگاه و بازدید کننده موجب خواهد شد تا در صورت نیاز به پیگیری های بعدی ورفع نواقص احتمالی ، امکان تماس و رفع مشکل وجود داشته باشد.لذا خواهشمند است همکاران محترم بازدید کننده به این امر توجه کافی داشته باشند.
  4. به منظور احترام به منزلت دبیران عزیز و زحمتکش ، خواهشمندیم از تکمیل فرم ها در حضور دانش آموزان یا شخص دبیر خودداری فرمایید.
  5. از اعضای محترم گروه زمین شناسی نواحی ومناطق انتظار می رود همانند سال های گذشته ، پس از پایان بازدید از مدارس هر منطقه آموزشی ، فقط فرم های تکمیل شده توسط اعضای گروه زمین شناسی ناحیه یا منطقه را اسکن نموده و منحصرا از طریق ایمیل به  گروه آموزشی استان درس زمین شناسی ارسال فرمایند.
  6.  لازم به ذکر است بررسی کیفیت فرم های تکمیل شده توسط سرگروه های مناطق و شهرستان ها ، بعهده ی گروه زمین شناسی استان بوده واز ارسال آنها به دبیرخانه خودداری نمایید .
  7. در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای تمامی همکاران گرامی ، ابتدا به خود و سپس به کلیه ی برادران و خواهران گرانقدر یادآور می شویم که هدف از طرح نظارت بر فرآیند آموزشی و بازدید از مدارس و کلاس های درس ، رفع مشکلات احتمالی موجود و ارتقاء کیفیت آموزشی است . بنابراین در صورت برخورد با هرگونه مشکل یا نارسایی وظیفه داریم که مسئله را با آرامش ، گفتگوی سازنده و نیز برخورد ارشادی حل نموده و در همه حال خود را پشتیبان و یاور دبیران و دانش آموزان بدانیم .  

دریافت فرم نظارت 1 اینچا

دریافت فرم نظارت 2 اینچا

  • گروه زمین شناسی استان آذربایجان غربی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی